Rovnou na obsah Rovnou na menu
Obec Pohorovice
Obec Pohorovice-Kloub

R O Z H O D N U T Í o omezení používání nejakostní pitné vody

Krajská hygienická stanice JčK udělila obci rozhodnutí o omezení používání nejakostní pitné vody. Jedná se o vodu z obecního vodovodu, kde byl v loňském roce překročen – nejvyšší mezní hodnoty ukazatele dusičnany.

Vážení spoluobčané,
věnujte níže uvedenému sdělení pozornost!
Omlouváme se za komplikace spojené s používáním obecního vodovodu. V současné době je řešen servisní zásah na úpravně vody a následně bude provedeno několikanásobné kontrolní měření. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. O dalších krocích a změnách budou občané neprodleně informováni. Celý text rozhodnutí naleznete v přiložené příloze.

Děkujeme za vaši trpělivost.

Krajská hygienická stanice JčK udělila obci rozhodnutí o omezení používání nejakostní pitné vody. Jedná se o vodu z obecního vodovodu, kde byl v loňském roce překročen – nejvyšší mezní hodnoty ukazatele dusičnany.

Pitnou vodu nelze používat k přímé spotřebě pitím, k vaření, přípravě jídel a nápojů a v potravinářství.

Pitnou vodu lze používat k péči o tělo, k čištění předmětů, které svým určením přicházejí do styku s potravinami nebo lidským tělem a k dalším účelům lidské spotřeby.

Omezení používání nejakostní pitné vody platí do doby odstranění závady.

Limit pro dusičnany je stanoven na 50mg/l. Vzorky odebrané z vodovodního řádu se pohybovali na hodnotě 72-77mg/l.

Vyjadreni_KHS_Pohorovice

Vyjadreni_KHS_Pohorovice_oprava.pdf